Sypialnia – azyl każdego z nas

Wiele jest takich pomieszczeń w naszych domach i mieszkaniach, które są tylko nasze, gdzie nie zapraszamy gości, nie chcemy ciekawskich oczu. Zaliczyć można do nich na przykład łazienkę, garderobę oraz sypialnię. Zwłaszcza ta ostatnia budzi sporo emocji: to w niej zaczynamy i kończymy dzień, to tam odpoczywamy, relaksujemy się, spędzamy czas z ukochaną osobą. Aby uprzyjemnić sobie przebywanie w niej warto zadbać o to, by jej wystrój w pełni oddawał jej charakter, podkreślał nasz indywidualizm, a poza tym był oprócz tego funkcjonalny.

 

Funkcjonalność

Sypialnia wcale nie musi być nudna ani sztampowa. Wszystko zależy od naszych potrzeb i oczekiwań. Inaczej będzie wyglądała sypialnia w domu, który posiada takie pomieszczenia, jak garderoba, gabinet, biblioteka czy pokój dzienny, a inaczej w bloku, w którym sama jedna musi pomieścić wszystkie te pomieszczenia w sobie. Ważne jest zatem, aby wiedzieć, czego chcemy: czy ponad wszystko chcemy stworzyć wnętrze typowo sypialniane, jednofunkcyjne, czy też przestrzeń o wielu właściwościach i mnóstwie różnych funkcji. Dostępne w sklepach meble i akcesoria ułatwiają nam realizację obu wersji.

 

Tanio, a z pomysłem

 

Nie trzeba wcale wydawać fortuny, by stworzyć przyjazne, ciepłe wnętrze, w którym będziemy chcieli spędzać czas. Liczy się przede wszystkim dobry pomysł oraz konsekwencja: nie można łączyć w sypialni zbyt wielu rozbieżnych trendów, w końcu powinna ona sprzyjać wyciszeniu oraz relaksowi. Dobrze jest także zainstalować ciężkie zasłony doskonale chroniące przed nadmiarem światła.

2 Replies to “Sypialnia – azyl każdego z nas”

  1. Danielle

    Od lat marzę o własnej sypialni… Na razie jest to kompletnie niemożliwe, dzielę pokój z młodszą siostrą ;/ pozostaje mi czekać, aż się wyprowadzi

  2. Kristof87

    A ja z kolei czytałem, że mocne, kolorystyczne akcenty w sypialni wpływają na poprawę jakości życia seksualnego 😉 Może więc warto zrobić czerwoną ścianę czy coś, a nie tylko skupiać się na relaksie, haha

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *