Jak urządzić kuchnię

Postawione w tytule pytanie nie ma rzecz jasna jednej, jedynej i słusznej odpowiedzi. Trudno wskazać jeden styl, jeden nurt, trudno, żeby wszyscy robili kuchnie na jedną modłę. Jest to po prostu bez sensu – każdy z nas jest inny, mamy różne potrzeby, oczekiwania, możliwości finansowe, wymagania i tak dalej. Chodzi bardziej o to, w jaki sposób to zrobić, jak ją urządzić, by spełniała ona w pełni, jak najlepiej, wszystkie swoje zadania.

 

Praktyczna kuchnia

 

W odpowiedzi na tak doprezycowane pytanie na usta ciśnie się jedno słowo – funkcjonalność. To słowo i wszystko, co się za nim kryje, to absolutna podstawa jeżeli chodzi o urządzanie i planowanie wnętrza, w którym toczy się tak wiele:  w kuchni gotujemy, pieczemy, jemy śniadania, obiady, kolacje, nierzadko przyjmujemy gości, spotykamy się z bliskimi i tak dalej, i tak dalej. Kuchnia spełnia wiele funkcji, dlatego trzeba zrobić wszystko, by na każdą z nich było odpowiednio dużo miejsca. Dlatego tak ważne jest odpowiednie wykorzystanie przestrzeni w kuchni.

 

Uniwersalne pomysły

 

Nie dotyczy to wcale tylko kuchni, które ma większość z nas, a więc niewielkich, ciasnych pomieszczeń – także w tych dużych i przestronnych rozmieszczenie każdego mebla i sprzętu musi być odpowiednio przemyślane i zaplanowane. Przecież w kuchni często wszystko dzieje się bardzo szybko, trzeba szybko umyć i pokroić warzywa, wrzucić do garnka, znaleźć pokrywkę, przynieść coś z lodówki. Warto zadbać o to, by układ naszej kuchni miał sens i logikę, by ułatwiał, a nie utrudniał nam codzienne życie i wszystkie czynności, jakie wykonujemy w tym pomieszczeniu.

2 Replies to “Jak urządzić kuchnię”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *